60 zł za osobę (warsztat + poczęstunek)

Cena:

Bytom ul. Chrobrego 24/2a

Miejsce:

Każde zajęcia stałe trwają po 3 godziny zegarowe. Odbywają się w sobotę w godzinach 13 - 16

Czas:

60 zł za osobę (warsztat + poczęstunek)

Cena:

Dla grup zorganizowanych jest możliwość dojazdu i przeprowadzenia warsztatów w wybranym przez Państwa miejscu i czasie. 

Bytom ul. Chrobrego 24/2a

Miejsce:

Każde zajęcia stałe trwają po 2 godziny zegarowe. Odbywają się codziennie (pn.-pt.) w godzinach 17 - 19

Czas:

Szanowni Państwo,

zanim nastolatki dorosną i staną się w pełni dojrzałymi i samodzielnymi osobami czeka je trudny okres dojrzewania i dorastania. To nie tylko szczególny czas dla nich, ale i duża próba dla rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy powinni wspierać dziecko, zapewniając mu optymalne warunki rozwoju. Pomóc w tym może udział w prezentowanych warsztatach psychologicznych. Zajęcia te mają charakter aktywizujący, wspierający i stymulujący. Umożliwią spokojne i rozważne przejście przez ten skomplikowany i ważny okres w życiu dziecka.

Warsztaty z psychologiem

Koncentracja uwagi

Przeciętny nastolatek ma problemy ze skupieniem swojej uwagi. Wszechobecna technologia i stres powodują zaburzenia uwagi, rozpraszanie i dekoncentrację. Stanowić to może duży problem w osiąganiu wysokich wyników w szkole oraz skutecznej komunikacji z innymi ludźmi. Dzięki udziałowi w zajęciach dziecko przezwycięża ten problem i usprawnia umiejętność skupienia się oraz koncentracji uwagi, co wpływa na zwiększenie efektywności działań i poprawę komunikacji z innymi osobami.

Samoakceptacja

Samoakceptacja to podstawa wiary we własne siły i możliwości. Większość nastolatków ma trudność z samoakceptacją, na tym etapie życia pojawiają się najczęściej pierwsze kompleksy. Udział w warsztatach zapewnia dostrzeżenie w sobie wyjątkowości, odkrycie i akceptację posiadanych wad i zalet. Dzięki samoakceptacji młody człowiek nauczy się zadowolenia z życia i będzie bardziej wytrwale dążyć do wyznaczonych celów.

Komunikacja

Komunikacja z nastolatkiem nie zawsze układa się po naszej myśli. Rozmowa z dzieckiem na tym etapie rozwoju często kończy się niepowodzeniem i niezrozumieniem. Nastolatek ma problem z jasnym przekazywaniem swoich potrzeb, szybko popada w irytację. Dzięki udziałowi w zajęciach dziecko usprawni komunikację z otoczeniem. Będzie bardziej otwarte i nauczy się brać czynny udział w dialogu.

Kontrola złości (Jak okiełznać furiatka?)

W okresie dojrzewania i dorastania następuje zwiększona ekspresja złości i manifestowanie niezadowolenia. Złość i frustracja u nastolatka niejedno ma imię. Rodzice i otoczenie mają wtedy nie lada problem z okiełzaniem tych emocji i poskromieniem wewnętrznego złośnika. Obecność na warsztatach pomoże dziecku radzić sobie z trudnymi uczuciami. Na zajęciach uczymy jak kontrolować wybuchy złości i rozmawiać o uczuciach bez agresji i nerwów.

Emocje, świat uczuć (Jak zrozumieć siebie?)

Emocje i uczucia nastolatków potrafią być niezwykle intensywne. Nastolatkowie dopiero uczą się jak rozumieć i nazywać bogaty świat uczuć. Czasami mogą czuć się zagubieni i zdezorientowani. Potrzebują wtedy kogoś, kto pomoże im go zrozumieć i nazwać. Dzięki udziałowi w zajęciach nastolatek będzie rozumiał swoje uczucia i emocje, dzięki temu będzie mu łatwiej zrozumieć to co się dzieje w jego myślach. Udział w zajęciach pomoże też lepiej rozumieć siebie.

Trening relaksacyjny (Jak przechytrzyć stres?)

Każdy wiek ma swoje prawa. Stres w życiu nastolatka to normalne zjawisko, ale pociąga za sobą pewne konsekwencje. Wielu nastolatków nie potrafi jeszcze radzić sobie ze stresem. Dzięki udziałowi w warsztatach to się zmieni. Oprócz technik radzenia sobie ze stresem będzie można wyciszyć się wewnętrznie, odbyć trening relaksacyjny i dzięki temu w praktyce nauczyć się jak prawidłowo reagować na stres oraz zyskać nad nim kontrolę.

Motywacja (Jak mierzyć zamiary na siłę?)

Motywacja to niewidzialna siła, która wprawia w ruch, powoduje, że chce się chcieć. Nastolatkom jest ona szczególnie potrzebna bo przekłada się na naukę i kontakty z otoczeniem. Nie można pozwolić, aby brak motywacji do działania był przeszkodą w osiągnięciu sukcesu szkolnego. Warsztaty wzmocnią motywację wewnętrzną, a podczas zajęć praktycznych będzie można poznać wiele technik automotywacji. Nie będzie trzeba długo czekać na efekty!

Małe kobietki i młodzi gentelmani (Jak dbać o siebie?)

Wiek dojrzewania to okres zmian w sferze emocjonalnej, psychicznej i fizycznej. To czas, kiedy nastolatkowie większą uwagę zwracają na wygląd zewnętrzny. To etap, kiedy kompleksy i brak umiejętności odpowiedniego dbania o siebie rzutują na całe życie nastolatka. Na zajęciach uczestnicy uczą się najważniejszych zasad dbania o higienę i estetykę wyglądu, odpowiednio dla swojej grupy wiekowej.

Pozytywne myślenie (Słoneczne myśli)

Każde osiągnięcie i sukces ma swój początek w pozytywnym myśleniu. Pozytywne myślenie daje energię do nauki i działania. Jest szansą na osiąganie coraz lepszych wyników szkolnych i pozaszkolnych. Udział w zajęciach to nauka koncentrowania się na tych pogodnych i radosnych momentach oraz jest pierwszym krokiem w bardziej pozytywną stronę życia.

Poczucie własnej wartości (Ja SA)

Współczesny świat jest wymagający. Niezwykle ważne, aby budować w nim wysokie poczucie własnej wartości, nie bać się oceny innych ludzi oraz starać się wyciągać z niej pozytywną informację zwrotną. Udział w warsztatach pomaga nauczyć się jak pracować z pewnością siebie oraz jak budować stabilną i adekwatną samoocenę. Niezależnie od aktualnych sukcesów, niepowodzeń, ocen innych oraz czynników sytuacyjnych.

 

Energetycznie i bezpiecznie

Energetycznie i bezpiecznie

Kontakt

Zainteresowała Państwa nasza oferta?

Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt

Oferta

O nas

Start

+48 508 330 069

ul. B. Chrobrego 24 lok. 2a (oficyna)

41-902 Bytom

biuro@ingress-brs.pl

Strona została stworzona przy wykorzystaniu kreatora stron www WebWave