60 zł za osobę (warsztat + poczęstunek)

Cena:

Bytom ul. Chrobrego 24/2a

Miejsce:

Każde zajęcia stałe trwają po 3 godziny zegarowe. Odbywają się w sobotę w godzinach 13 - 16

Czas:

Nasze warsztaty stałe to:

• Ziołowa podróż do zdrowia.
• Smaki z dzieciństwa.
• Wśród ludzi.
• Ze szminką w tle: Kobiety wszechczasów.
• Zdrowy sen.
• Profilaktyka Alzheimera.
• Profilaktyka cukrzycy.
• Modna Babcia i Dziadek.
• Slajdy podróżnicze.

Zajęcia obejmują psychoedukację i profilaktykę zdrowotną. Są także doskonałą okazją do przećwiczenia szarych komórek, spotkania z ludźmi, wymiany informacji i poglądów. Dodatkowo mają walor terapeutyczny, pozwalają uspokoić emocje oraz otrzymać wsparcie psychologiczne w przechodzeniu przez trudne zmiany psychiczne i fizyczne spowodowane procesem starzenia się organizmu.

60 zł za osobę (warsztat + poczęstunek)

Cena:

Dla grup zorganizowanych jest możliwość dojazdu i przeprowadzenia warsztatów w wybranym przez Państwa miejscu i czasie. 

Bytom ul. Chrobrego 24/2a

Miejsce:

Każde zajęcia stałe trwają po 2 godziny zegarowe. Odbywają się codziennie (pn.-pt.) w godzinach 17 - 19

Czas:

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z ofertą programową zajęć, które dedykujemy naszym najstarszym klientom. Starszy wiek organizmu jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Kojarzy się z monotonią i stagnacją. A przecież we współczesnym świecie Seniorzy nie muszą prowadzić nieco nużącego trybu życia! Mogą rozwijać swoje pasje, nabywać nowe umiejętności, spędzać czas z rówieśnikami oraz rozwijać swoje hobby. 
 
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Seniorów prezentujemy poniżej pasjonujące i
 pochłaniające zajęcia. Serdecznie zapraszamy Państwa do spędzania na nich czasu w interesujący sposób, do poszerzania wiedzy oraz zawierania nowych znajomości.

Warsztaty z psychologiem

Slajdy podróżnicze

Kto nie lubi podróży? Wycieczki są doskonałą okazją do poznawania nowych miejsc, ludzi, kultur, państw, zwyczajów. Obserwowania różnorodności, piękna natury i kultury. Wraz z wiekiem uświadamiamy sobie wartość jaką wniosła każda podróż w nasze życie. Na tych warsztatach głównie rozmawiamy, wspominamy i ćwiczymy pamięć. Rozwiązujemy zadania, zagadki i łamigłówki podróżnicze. Możemy tutaj również otrzymać poradę jak przygotować się fizycznie i psychicznie do czekającej nas podróży. Bo podróżować przecież może każdy niezależnie od wieku. Trzeba się tylko odpowiednio przygotować!

Modna Babcia i Dziadek

Każdy chce czuć się atrakcyjnie niezależnie od wieku. Zwłaszcza współcześnie, kiedy panuje kult ciała, a społeczeństwo zwraca olbrzymią uwagę na wygląd zewnętrzny.  Jeśli chcecie Państwo poczuć się modnie a zarazem komfortowo we własnej skórze zapraszamy na nasze zajęcia.  Podczas zajęć uczymy nie tylko jak czuć się dobrze ze swoim wyglądem zewnętrznym, ale i samoakceptacji, która jest ważna dla uzyskania harmonii ciała i duszy.  Pomagamy zaakceptować zmiany zachodzące w ciele i wyglądzie, które są naturalne wraz z upływem lat. Doradzamy jak dbać o kondycję psychofizyczną w okresie kiedy te zmiany postępują. Podczas zajęć wykorzystane są sprawdzone metody i techniki, które podnoszą skuteczność warsztatów.

Profilaktyka cukrzycy

Cukrzyca to choroba cywilizacyjna. Podstępem wkrada się w nasze życie odwracając je o 180 stopni. Te zajęcia to wykład interaktywny na temat cukru i wspólna wymiana doświadczeń. Podczas zajęć będzie można poznać, jakie znaczenie ma cukier dla emocji i nastroju oraz dowiedzieć się, jaki ma wpływ na organizm i codzienne funkcjonowanie oraz czym można go zastępować w diecie. Na zajęciach powiemy, w jaki sposób poprawić sobie humor bez sięgania po słodkości. Oprócz wykładu, podczas zajęć zostanie wykorzystany panel dyskusyjny, ćwiczenia indywidualne i grupowe oraz studia przypadków.

Profilaktyka Alzheimera

Emerytura to nie zawsze pociecha z wnucząt i odpoczynek. Czasami to trudy starości i problemy zdrowotne, wśród których wymienić należy przede wszystkim Alzheimera. Ta podstępna choroba niszczy krok po kroku człowieka. Zabiera mu wspomnienia, kontrolę nad życiem, aż w końcu nad samym sobą. Dlatego niezwykle ważna jest profilaktyka Alzheimera. Na zajęciach będzie można poszerzyć wiedzę na temat procesu choroby i jej patogenezy. Poznać nie tylko objawy choroby i jej etapy, ale również czynniki ryzyka. Na zajęciach  przedstawiamy dietę, która wspomaga pamięć oraz przeprowadzimy liczne treningi komunikacji i pamięci dla seniorów. Wszystko po to, aby zapobiegać i cieszyć się zdrowiem. 

Zdrowy sen

Niezbędnikiem prawidłowego funkcjonowania jest zdrowy sen. Wraz z pewnym wiekiem pojawiają się problemy ze snem. Daleko nam do słodkiego snu niemowląt. Borykamy się z bezsennością i kłopotami z zaśnięciem. Podczas zajęć będzie można poznać znaczenie snu, które w dalszym ciągu jest lekceważone przez społeczeństwo. Tymczasem nieprawidłowy sen wpływa na bylejakość dnia. Będzie można uzyskać informacje na temat zaburzeń snu oraz po zajęciach wdrożyć w praktyce sprawdzone i skuteczne metody na poprawę jakości spania. A osoby zainteresowane tematyką snu, poznają interpretacje snów. Podczas zajęć zostanie wykorzystana prezentacja interaktywna oraz wiele interesujących ćwiczeń indywidualnych i grupowych.

Ze szminką w tle: Kobiety wszechczasów

Rozmowy o kobietach, o których mówią miliony. Na zajęciach zaprezentujemy 20 kobiet, które trwale zapisały się w historii. Podczas zajęć będzie można wymieniać się opiniami i poglądami. Wspólnie przeanalizować ich biografie oraz poszukać inspiracji do działania w tych przełomowych kobietach dla siebie. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem dyskusji grupowej, prezentacji multimedialnej oraz analizy materiałów. 

Wśród ludzi

Funkcjonowanie w społeczeństwie nie jest łatwym zadaniem. Wraz z wiekiem nabywamy mądrości życiowej, ale nie obce są nam w dalszym ciągu konflikty. Brakuje nam pozytywnego myślenia. Coraz trudniej o asertywność. Wszystko to wpływa na emocje i radzenie sobie ze stresem. Dzięki uczestnictwu w zajęciach psychoedukacyjnych będzie można poprawić swoje relacje z innymi, wzmocnić asertywność oraz poznanać skuteczne techniki rozwiązywania konfliktów oraz radzenia sobie ze stresem. Te praktyczne zajęcia przeprowadzane są z wykorzystaniem prezentacji interaktywnej i dyskusji grupowej. Utrwalenie prawidłowych wzorców i schematów zapewni metoda case study oraz odgrywanie ról.

Smaki z dzieciństwa

Moc wspomnień. Smak dzieciństwa. Ogrom wzruszeń. Te zajęcia to prawdziwe przetarcie szlaków pamięciowych. Niby odległych, a jednak wciąż bliskich. To wspólne wspominanie kuchni z przeszłości i wspólne tworzenie książki kucharskiej. Te zajęcia to również prawdziwa kuchnia literacka. Podczas tych niebanalnych zajęć zostanie wykorzystana prezentacja interaktywna oraz kapelusze de Bono. Czymże byłyby zajęcia bez prezentacji interaktywnej oraz mapy myśli.

Ziołowa podróż do zdrowia

Zioła od dawien dawna wykorzystywane są przez społeczeństwo. Zielarstwo jest nie tylko modne, ale również niezwykle pasjonujące. To zdrowie, uroda i coraz częściej sposób życia. Na zajęciach można poznać podstawy zielarstwa i zastosowanie poszczególnych roślin, w tym lecznicze, kulinarne i kosmetyczne. Po zajęciach uczestnik będzie potrafił korzystać z ziół, które usprawnią pamięć i koncentrację, czyli pracę mózgu. Osoby aktywne i z humorem znajdą tutaj również wiedzę na temat naturalnych afrodyzjaków. Wszystko to przy wykorzystaniu metod rekomendowanych przez Instytut Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych.

Ciesz się dojrzałością wieku

aktywnie, wspólnie i z pasją

Ciesz się dojrzałością wieku aktywnie, wspólnie i z pasją

Kontakt

Zainteresowała Państwa nasza oferta?

Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt

Oferta

O nas

Start

+48 508 330 069

ul. B. Chrobrego 24 lok. 2a (oficyna)

41-902 Bytom

biuro@ingress-brs.pl

Strona została stworzona przy wykorzystaniu kreatora stron www WebWave