Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się dlaczego w święta przykicuje Zajączek. Sprawdzimy też czy pamiętają, co wkłada się do koszyczka wielkanocnego i dlaczego są to te, a nie inne produkty. Powiemy, dlaczego palma ma magiczne właściwości. Warsztaty to uczta kreatywności. Projektowanie jajek wielkanocnych oraz wspólne kreowanie najciekawszych wzorów. To wspólna walatka wielkanocna, rozmaite zabawy tematyczne i konkursy. 

Nie przegap radosnych wydarzeń

Wielkanocne tradycje

To ciekawostki i zagadki o świętym Mikołaju, poszerzanie wiedzy na temat tradycji międzynarodowych. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak wyglądał kiedyś Mikołaj i jego świta. Podczas zajęć dzieci wezmą udział w uwielbianych przez najmłodszych kalamburach, które zawsze są pełne wrażeń i radości. Warsztaty to również wspólne obdarowywanie się prezentami.

Inaczej niż dotychczas

Mikołajkowe kalambury

Często więcej wiemy o Wikingach i Galach niż o naszych przodkach Słowianach. Na tych zajęciach uczestnicy poznają pradawne wierzenia i obyczaje. A są one niezwykłe. Utopiec... Południca... Skarbnik... Ubożatko... podczas warsztatów oswajamy te i inne demony słowiańskie. To pogadanka o modzie słowiańskiej oraz czas gier i zabaw tematycznych. Te pasjonujące warsztaty to wyjątkowe chwile, które na zawsze pozostaną w pamięci.  

Wyjątkowe chwile

Jestem Słowianinem/Słowianką

To jedno z często pomijanych i zapomnianych świąt. Podczas tych tajemniczych zajęć uczestnicy poznają takie tradycje Wszystkich Świętych jak karmienie dusz, zapalanie światła, uczty cmentarne, otwieranie okien i drzwi oraz wiele innych... 

Tajemnica i zaduma

Dziady, czyli zapomniane tradycje Wszystkich Świętych

Warsztaty poświęcone wyjątkowej krainie historycznej jaką jest Śląsk. To liczne zagadki, interesujące ćwiczenia, ciekawe filmy i piękna muzyka oraz kalambury przybliżające tradycje śląskie. To również ważne rozmowy o historii i Ślązakach, którzy na stałe zapisali się na kartach historii. To oryginalne zajęcia, których nie można przegapić. 

Folklor na wesoło

Jestem Ślązakiem/Ślązaczką

To warsztaty w kręgu kultury europejskiej. To wciągające gry i pełne radości zabawy dla całej rodziny z Europą w tle. To fantastyczna podróż przez europejską kuchnię pełną rozmaitych smaków. To niecodzienne zwiedzanie najciekawszych zakątków starego kontynentu. Zajęcia to również wspólne tradycje, quizy i zabawy tematyczne. 

Fantastyczna podróż

Jestem Europejczykiem/ Europejką

Warsztaty, na których nie można się nudzić. Andrzejkowe serce i szpilki, lanie wosku, rzucanie monetą oraz wyścigi butów... to tylko wybrane najpopularniejsze zabawy andrzejkowe, w których można wziąć udział. Lista zabaw, które przygotowaliśmy z myślą o uczestnikach jest zdecydowanie dłuższa. 

Niezapomniane wydarzenie

Wróżby Andrzejkowe

Dzieci kochają Boże Narodzenie! Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się dlaczego podczas wieczerzy wigilijnej jest 12 potraw i dlaczego są to te właśnie potrawy. Podpowiemy co oznacza podłaźnik i jakie było jego zadanie.  Wskażemy na znaczenie pająka pod sufitem. Te zajęcia to również wigilijne wróżby i poznanie najpopularniejszych regionalnych zwyczajów bożonarodzeniowych. To także wspólne kreowanie świątecznych pierniczków. 

Nie może Cię tutaj zabraknąć

Tradycje bożonarodzeniowe

Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się skąd wywodzi się zwyczaj celebrowania Dnia Mamy i Taty. Porozmawiamy też o tym co tata lubi jeść na śniadanie oraz jaki jest ulubiony kolor mamy. Te zajęcia to podróże przez tajemnice mamy i taty oraz wspólne odkrywanie marzeń rodziców. Warsztaty to wspólne zabawy i budowanie relacji pomiędzy rodzicami i dziećmi. 

W oryginalny sposób o tym co najważniejsze

Dzień Mamy i Taty

Podczas tych warsztatów będzie można dowiedzieć się skąd właściwie wywodzi się zwyczaj świętowania tych szczególnych dni oraz zrozumieć dlaczego tak ważne są relacje międzypokoleniowe oraz jak je budować. Te zajęcia to także wspólne gry celebrujące święto i zacieśniające więzi rodzinne. To doskonała zabawa dziadków z wnukami pozwalająca uczcić ten wyjątkowy dzień w interesujący sposób. 

Niezapomniane przeżycia dla najbliższych

Dzień babci i dziadka

60 zł za osobę (warsztat + poczęstunek)

Cena:

Bytom ul. Chrobrego 24/2a

Miejsce:

Każde zajęcia stałe trwają po 3 godziny zegarowe. Odbywają się w sobotę w godzinach 13 - 16

Czas:

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą Warsztatów okolicznościowych, których przykładową tematykę prezentujemy poniżej:

Współcześnie wiadomo, że dziecko najlepiej rozwija się w środowisku różnorodnym, gdy jest otoczone miłością, akceptacją i ma możliwość mądrego spędzania czasu z najbliższymi. Na nasze warsztaty okolicznościowe zapraszamy pociechy wspólnie z członkami rodziny.

Nasze warsztaty stałe to:

 Potencjał pamięci.
 Barwy wewnątrz mnie – emocje.
 Empatia, mapa do świata innych ludzi.
 Prawo, lewo i jeszcze raz w prawo – uwaga
 i koncentracja.
 Disney show – warsztaty kreatywności.
 Bez kłów i pazurów – jak rozwiązywać konflikty?
 Jestem Jogą! (w trakcie przerwy).

Zajęcia rozwijają potencjał intelektualny (pamięć, uwagę, koncentrację, logiczne myślenie, wyobraźnię i kreatywność) i emocjonalny (zapoznanie dzieci z własnymi emocjami, naukę ich rozumienia, opanowywania i wyrażania), a także nauczanie dzieci efektywnych zachowań w sytuacjach konfliktowych.

60 zł za osobę (warsztat + poczęstunek)

Cena:

Dla grup zorganizowanych jest możliwość dojazdu i przeprowadzenia warsztatów w wybranym przez Państwa miejscu i czasie. 

Bytom ul. Chrobrego 24/2a

Miejsce:

Każde zajęcia stałe trwają po 2 godziny zegarowe. Odbywają się codziennie (pn.-pt.) w godzinach 17 - 19

Czas:

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z ofertą programową zajęć, które dedykujemy naszym młodym Klientom. W trosce o ich rozwój stworzyliśmy niebanalne warsztaty, na których zapewniamy stymulację rozwoju, dbamy o sympatyczną atmosferę oraz gwarantujemy bezpieczeństwo. Serwujemy też zdrowy i smaczny poczęstunek.
 
Obejmuje ona zajęcia stałe dla dzieci i
 nastolatków oraz warsztaty okolicznościowe, do uczestnictwa w których serdecznie zapraszamy Państwa wspólnie z pociechami.

Warsztaty okolicznościowe

Warsztaty z psychologiem

Jestem Jogą!

Nie marnujemy ani chwili. W trakcie przerw odbywają się krótkie zajęcia z Jogi. Zajęcia dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci. Dzięki nim dziecko wycisza się i uspokaja. Wykorzystywane są pozycje góry, drzewa, kwiatu, gwiazdy, półksiężyca, łódki, wielbłąda, orła, psa z głową w dół, wojownika, łuku oraz dziecka.

Bez kłów i pazurów –  jak rozwiązywać konflikty?

Powszechnie wiadomo, że dzieci potrafią być konfliktowe i nie zawsze radzą sobie w tych trudnych sytuacjach. Podczas tych wyjątkowych zajęć dziecko poznaje narzędzia niezbędne do rozwiązywania konfliktów. Nabywa umiejętność odpowiedniego zachowania się podczas konfliktów. Uczy się technik oddechowych, które pomagają mu w tych trudnych sytuacjach. Niezbędne podczas tych zajęć są takie metody zajęć jak mapa asertywności, odgrywanie ról, kalambury oraz ćwiczenia plastyczne.

Disney show –  warsztaty kreatywności

Kto wie, może właśnie w tym dziecku drzemie sprawny kreator? Jeśli tak, pomożemy mu się do tego odpowiednio przygotować. Jeśli jeszcze nie, będziemy rozsądnie otwierać okno wyobraźni i wizjonerstwa. Na tych zajęciach nikt się nie nudzi. Jest barwnie, zabawnie i praktycznie. Myślimy, rozmawiamy, tworzymy i konstruujemy. Zajęcia z kreatywności rozwiną wyobraźnię każdego dziecka i jego kreatywność. Stosowane są podczas tych zajęć takie metody jak metoda Walta Disneya, kapelusze de Bono, scenopis oraz metaplan.

Prawo, lewo i jeszcze raz w prawo  –  uważność  i koncentracja

Uważność i koncentracja odgrywają bardzo ważną rolę na każdej płaszczyźnie funkcjonowania człowieka niezależnie od wieku. Dziecko, które ma kłopot z uwagą i koncentracją dłużej przyswaja informacje, szybciej męczy się intelektualnie oraz krócej pamięta. Może mieć również trudność z logicznym powiązaniem przyswajanego materiału. Podczas tych zajęć przeprowadzane są przystępne ćwiczenia rozwijające uwagę, koncentrację i logiczne myślenie. Aby osiągnąć cel zajęć wykorzystywane są na zajęciach gry logiczne i zręcznościowe, zabawy sensoryczno-plastyczne oraz ćwiczenia oddechowe.

Empatia – mapa do świata innych ludzi

To zajęcia, które uczą empatii do świata. W trakcie ćwiczeń dziecko nabywa umiejętność okazywania empatii oraz zrozumienia innych. Na tych zajęciach dzieci stopniowo uczą się rozpoznawać emocje innych osób, rozumieć odmienność zachowań i sposobów postrzegania świata. Zapoznają się z ważnymi prawami tolerancji. Niezbędnymi metodami pracy podczas tych zajęć są metody rekomendowane przez Amerykańskie Stowarzyszenie Arteterapii, burza mózgów, dyskusja oraz zabawy grupowe.

Barwy wewnątrz mnie - emocje

Dziecko, które panuje nad emocjami i potrafi określić swoje uczucia łatwiej funkcjonuje w grupie. Podczas tych zajęć młodzi uczestnicy uczą się rozpoznawać i nazywać emocje, które są dla nich przecież w dalszym ciągu czymś nowym. Zaczynają coraz lepiej rozumieć i panować nad własnymi emocjami, nabywają stopniowo umiejętność ich wyrażania. Podczas tych zajęć stosowane są zarówno tradycyjne metody pracy z dziećmi, jak i nowoczesne i innowacyjne, które pozytywnie wpływają na przebieg zajęć i naukę nowych umiejętności.

Potencjał pamięci

Lepsza pamięć to większe możliwości w życiu. Te zajęcia doskonale wspomagają funkcje poznawcze. Dziecko poznaje na nich skuteczne sposoby na zapamiętywanie i doskonalenie pamięci. Poprzez systematyczne ćwiczenia młody człowiek zaczyna regularnie pielęgnować swoją pamięć. Zajęcia odbywają się w formie przystępnych ćwiczeń indywidualnych oraz grupowych. Na zajęciach jest też dużo ćwiczeń sensoryczno - plastycznych. Wśród stosowanych metod wskazać należy również gry logiczne i mapę myśli.

Najlepsza inwestycja w rozwój Twojego dziecka

Najlepsza inwestycja w rozwój Twojego dziecka

Kontakt

Zainteresowała Państwa nasza oferta?

Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt

Oferta

O nas

Start

+48 508 330 069

ul. B. Chrobrego 24 lok. 2a (oficyna)

41-902 Bytom

biuro@ingress-brs.pl

Strona została stworzona przy wykorzystaniu kreatora stron www WebWave