60 zł za osobę (warsztat + poczęstunek)

Cena:

Bytom ul. Chrobrego 24/2a

Miejsce:

Każde zajęcia stałe trwają po 3 godziny zegarowe. Odbywają się w sobotę w godzinach 13 - 16

Czas:

Zapraszamy Państwa do wspólnego udziału w następujących zajęciach:

 Warsztaty dla małżeństw oczekujących dziecka.
 Warsztaty antystresowe.
 Akademia Rodzica.
 Zarządzanie czasem i budżetem domowym. 
 Warsztaty dla DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików)

oraz DDD (Dorosłe Dzieci z Dysfunkcyjnych Rodzin). 
 Warsztaty Walentynkowe.

Podczas tych zajęć współpracujemy z Państwem w rozwiązywaniu trudności związanych ze zmianami na płaszczyznach: biologicznej, psychicznej oraz społecznej.
Pod egidą Eriksonowskiej szkoły rozwoju wspieramy w
 przechodzeniu przez poszczególne stadia i kryzysy życiowe. Łagodzimy skutki trudnych doświadczeń. Towarzyszymy również w tych przyjemniejszych momentach jak narodziny dziecka czy zajęcia dla zakochanych.

60 zł za osobę (warsztat + poczęstunek)

Cena:

Dla grup zorganizowanych jest możliwość dojazdu i przeprowadzenia warsztatów w wybranym przez Państwa miejscu i czasie. 

Bytom ul. Chrobrego 24/2a

Miejsce:

Każde zajęcia stałe trwają po 2 godziny zegarowe. Odbywają się codziennie (pn.-pt.) w godzinach 17 - 19

Czas:

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z ofertą warsztatów dla par i małżeństw. Bycie w trwałym i satysfakcjonującym związku stanowi nie lada wyzwanie życiowe. Różnice charakterów, wychowania, trudne doświadczenia, inne wartości, pojawianie się na świecie nowych członków rodziny to tylko niektóre zadania, które wyrastają na naszej życiowej drodze. Lepiej w tych momentach mieć solidne wsparcie drugiej połowy oraz wiedzieć jak być razem w tych najważniejszych momentach.

Warsztaty z psychologiem

Warsztaty Walentynkowe

Miłość jest w związku najważniejsza. Podobno przenosi góry. Bycie w związku daje stabilizację, poczucie bezpieczeństwa i dla wielu stanowi sens życia. Budowanie trwałego związku przebiega wieloetapowo. W każdej relacji występują prędzej czy później mniejsze lub większe kryzysy. Od tego jak sobie z nimi poradzą najbardziej zainteresowani, zależy dalszy jego przebieg. Współcześnie poznanie drugiego człowieka stało się niezwykle łatwe, natomiast budowanie związku opartego na dojrzałej miłości stało się zdecydowanie bardziej trudne. Podczas warsztatów walentynkowych rozmawiamy o tym czym jest miłość i jak wpływa na człowieka, omawiamy jakie są etapy związku i pomagamy zrozumieć, że w każdym pojawiają się kryzysy, przybliżamy istotę dojrzałej miłości. Zajęcia pomagają budować dojrzały związek oparty na stabilnych fundamentach, któremu niestraszne są kryzysy i różnice charakterów. Zajęcia odbywają się w przystępnej formie zabawy i praktycznych ćwiczeń umożliwiających wzajemne poznanie drugiej połówki. 

Zarządzanie czasem i budżetem domowym

Bycie razem to nie tylko romantyczne kolacje przy świecach, egzotyczne wakacje czy wspólne zabawy. To trudna praca wymagająca utrzymywania balansu pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym oraz ciągła gonitwa z upływającym czasem i utrzymywanie domowych finansów w ryzach. Jak zarządzać budżetem domowym? Jak zdążyć na czas z obiadem i praniem oraz mieć czas tylko dla siebie i tylko dla partnera/partnerki? Kto dzisiaj kupi chleb? Kto w tym tygodniu jedzie na zakupy? Kiedy zmienimy odzież na zimową? Kiedy i za co pojedziemy na wymarzone wakacje? To trudne pytania i jeszcze trudniejsza rzeczywistość. Na naszych warsztatach doradzamy sprawdzone metody i techniki zarządzania czasem oraz domowymi finansami. Wspólnie układamy harmonogramy dzienne i tygodniowe, tworzymy plany roczne i półroczne na spędzanie wolnego czasu, wspólne posiłki oraz rozwój osobisty. Wszystko po to, aby mieć więcej czasu na wygodne i bezkonfliktowe spędzanie życia. 

Warsztaty dla DDA i DDD

Choroba alkoholowa rodziców, przemoc domowa, brak wystarczającej opieki, nadmierna kontrola, nadopiekuńczość, niestawianie dziecku żadnych granic bądź surowa nadmierna dyscyplina, choroba, śmierć, rozwód to bardzo trudne doświadczenia życiowe. W dzieciństwie chłoniemy najwięcej, to wtedy kształtują się nasze nawyki, przyzwyczajenia, sposób patrzenia na innych i na siebie. Nie oznacza to, że nie możemy zmienić tego co poszło nie tak. Jesteśmy plastyczni i rozwijamy się całe życie! Wielu z nas zastanawia się, dlaczego nie radzi sobie w życiu prywatnym czy zawodowym i dlaczego często, mimo starań, stoi w miejscu i kręci się w kółko… Jakie mogą być tego powody? Tak naprawdę trudno samodzielnie znaleźć odpowiedź na te pytania i to powinien być sygnał, że potrzebujemy wsparcia. Udział w warsztatach przygotowuje między innymi do poradzenia sobie z następującymi problemami: niechęć do zmian, trudność w kontaktach z innymi ludźmi, kłopot w tworzeniu trwałych związków uczuciowych, niskie poczucie własnej wartości, nieśmiałość, poczucie wstydu, wrażenie izolacji i niedopasowania, poczucie winy, trudności z wyrażaniem emocji, wyuczone dysfunkcyjne schematy. 

Akademia Rodzica

Rodzina pełni niezwykle ważną rolę w życiu każdego człowieka. Jest środowiskiem wychowawczym i środowiskiem życia dziecka. To w rodzinie dziecko podświadomie szuka wzorców osobowych, nabywa poglądy i uczy się norm panujących w danej społeczności. Rodzice oddziałują na dziecko poprzez proces wychowania. W zależności od podejmowanych działań w tym zakresie i postaw jakie posiadają rodzice wpływają na klimat jaki panuje w rodzinie. Ze względu na wpływ rodziny na szeroko pojęty rozwój dziecka, konieczne jest zadbanie pomiędzy członkami rodziny o relacje oparte na miłości, akceptacji i wzajemnym szacunku. Akademia Rodzica to między innymi trening budowania relacji w rodzinie oraz coaching rodzicielski, które wspierają rodziców w wychowaniu dzieci. Zajęcia wpływają na poprawę relacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Dzięki udziale w Akademii Rodzica uczestnicy uczą się nawiązywać bliską więź i fantastyczną relację ze swoim potomstwem.  

Warsztaty antystresowe

Stres towarzyszy człowiekowi w każdej sferze życia. Długotrwały stres wpływa destrukcyjnie na sferę fizyczną i emocjonalną człowieka i może być zagrożeniem dla harmonijnego związku. Współcześnie praktycznie niemożliwe jest wyeliminowanie stresu z życia człowieka, w związku z powyższym konieczne jest radzenie sobie z jego występowaniem, tak aby wywierał on jak najmniejszy wpływ na zdrowie, szczęście i wzajemne relacje partnerskie i rodzinne. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się: czym jest stres i jak minimalizować jego skutki, poznają najbardziej skuteczne techniki i metody jakie można z powodzeniem stosować w walce ze stresem, zgłębią tajniki diety antystresowej, która jest zalecana podczas intensywnego oddziaływania stresu. Forma zajęć jest przystępna i dobrze oceniana przez uczestników.

Psychologia dla małżeństw oczekujących dziecka

Pojawienie się dziecka na świecie zmienia życie par o 180°. To niezwykły i istotny czas zarówno dla maleństwa jak i rodziców. Należy się do niego odpowiednio przygotować, tak aby wspomnienie tych chwil wiązało się wyłącznie z pozytywnymi odczuciami i nie wprowadzało chaosu w bardziej lub mniej uporządkowane życie. Podczas zajęć ze szczególną uwagą omawiamy takie zagadnienia jak: przygotowanie psychiczne rodziców do pojawienia się nowego członka rodziny, wsparcie przedporodowe, wsparcie połogowe i doradztwo w zakresie sfery psychicznej noworodka. Warsztaty przeznaczone są nie tylko dla początkujących rodziców, ale również dla bardziej doświadczonych par, które już mają pociechy, ponieważ każde dziecko zmienia dotychczasowe życie.  

Razem w najważniejszych momentach

Razem w najważniejszych momentach

Kontakt

Zainteresowała Państwa nasza oferta?

Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt

Oferta

O nas

Start

+48 508 330 069

ul. B. Chrobrego 24 lok. 2a (oficyna)

41-902 Bytom

biuro@ingress-brs.pl

Strona została stworzona przy wykorzystaniu kreatora stron www WebWave